Era ultrapłaskich brodzików

Era ultrapłaskich brodzików

Obecnie w aranżacji wnętrz dominuje minimalizm, który skłania zarówno inwestorów jak i producentów wyposażania łazienek do poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą zachować piękny aranżacyjny ascetyzm. Nie trzeba nikogo przekonywać jak mocno zmienił się design strefy prysznica w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Tym zmianom towarzyszyły nowe i funkcjonalne rozwiązania wpływające nie tylko na wygląd, lecz i na komfort używania prysznica. Zmiany można scharakteryzować ogólnym podsumowaniem: rynek wyposażenia strefy prysznica zdominował minimalizm.

Aby sprostać tym wymaganiom producenci szukali rozwiązań sprawiających, że strefa prysznica będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, lecz zarazem pozwoli na pełną swobodę w zakresie aranżacji łazienki. Doszło do tego, że kabina prysznicowa w wyniku ewolucji projektowej stała się prawie niewidoczna, doskonale kamuflując się w przestrzeni łazienki. A to sprawiło, że brodzik nie mógł zbytnio wystawać, nie mógł pozostać masywny. Stare wysokie i głębokie brodziki w ostatnich latach stały się płytkie i płaskie. W chwili obecnej można nawet użyć określenia: superpłaskie brodziki, ponieważ dosłownie całkowicie zrównały się z płaszczyzną podłogi.

Obserwacja dostępnych na rynku brodzików prysznicowych wskazuje, że brodziki ultrapłaskie to obecnie jedno z najbardziej poszukiwanych rozwiązań w segmencie brodzików i powierzchni prysznicowych. Jednym z najważniejszych czynników jest nowoczesny charakter produktów, który umożliwia dopasowanie do aranżacji łazienki zgodnie z aktualnymi trendami.
Podkreślmy to jeszcze raz, że efekt jaki chcemy uzyskać to uzyskanie jednolitej posadzki oraz bezprogowego wejścia pod prysznic, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz unikalną przestronność, która jest pożądana nie tylko ze względów estetycznych, bo pamiętajmy także o małych i ciasnych.

Atrakcyjny wygląd, komfort użytkowania, szeroka gama formatów oraz kolorów sprawia, że ultrapłaskie brodziki łazienkowe wciąż zyskują na popularności. Dystrybutorzy potwierdzają, że zainteresowanie brodzikami ultrapłaskimi z roku na rok się zwiększa. Jest to rozwiązanie, które ma coraz szersze grono zwolenników, co wcale nas nie dziwi, ponieważ lubimy żyć komfortowo, a takie brodziki z pewnością nam to zapewniają.

Ultrapłaskie brodziki łazienkowe cieszą się popularnością nie tylko wśród osób prywatnych, lecz również sektor użyteczności publicznej coraz częściej sięga po te brodziki. Zarówno charakter, jak i architektura tych obiektów użyteczności publicznej (np: ośrodki sportowe, hotele) wymagają zastosowania rozwiązań, które ułatwią poruszanie się i pozwolą na niwelowanie barier i progów. To ma na celu umożliwienie wygodnego korzystania osobom starszym oraz niepełnosprawnym, jak również gwarantują higienę i łatwość utrzymania w czystości.

Brodziki ultrapłaskie stanowią dominującą większość w ogólnej sprzedaży i co równie ważne - cieszą się one niesłabnącą popularnością od wielu lat. Coraz mniej klientów jest zainteresowanych głębokimi brodzikami. Jedną z zalet ultrapłaskich brodzików jest możliwość montażu na wiele sposobów. Ze względów estetycznych najczęściej wybierany jest montaż w płaszczyźnie podłogi, który pozwala na eliminacje progów na styku podłogi oraz powierzchni prysznicowej. Jest to wyjątkowo wygodne, szczególnie dla osób starszych, dzieci, osób z problemami ruchowymi, ponieważ możemy nawet bez problemu wjechać pod prysznic wózkiem. Dodatkowo tego typu zabudowa jest najciekawszym rozwiązaniem pod względem wzorniczym. Wygląd jest niezwykle estetyczny, wtapia się w aranżację podłogi oraz nie zaburza wizualnie architektury łazienki. Tak więc zyskujemy podwójnie: wysoka estetyka oraz tak samo wysoka użyteczność.

Należy wyraźnie podkreślić, że pojawienie się ultrapłaskich brodzików nierozerwalnie wiąże się z rozwojem technologii produkcji oraz z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych, będących połączeniem kruszywa mineralnego oraz specjalnie dobranych żywic. Tak więc tu kwestię kluczową stanowi materiał, dzięki któremu mamy możliwość wykonania takich brodzików.

Kompozyty niosą ogromne możliwości eksploatacyjne: są trwałe, bardzo odporne, mogą być barwione na dowolne kolory. Brodzki kompozytowe dostępne są w szerokiej ofercie formatów, także w przeróżnych rozmiarach, nawet i tych dużych dochodzących do 2,5 m długości. Dodatkowo brodziki kompozytowe mogą być przycinane, co pozwala na aranżację prysznica w nietypowej wnęce. Obecnie przystępna cena rozwiązań konglomeratowych powoduje, że ich sprzedaż systematycznie wzrasta, a odbywa się to kosztem brodzików akrylowych. To kierunek, w którym rynek będzie ustawicznie podążał. Brodziki z konglomeratu charakteryzują się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i chemicznymi: wysoka trwałość produktu oraz idealny kąt prosty krawędzi, który gwarantuje wysoką estetykę wykończenia po wpuszczeniu brodzika w posadzkę - to jedne z atutów tych brodzików. Dodatkową zaletą jest fakt, że konglomerat nie przyjmuje plam oraz jest odporny na ścieranie, a jego aseptyczna powierzchnia sprawia, ze bakterie i grzyby nie wnikają w strukturę.

Komentarzy: 1

  • Avatar
    Dorota

    Takie coś obserwujemy z mężem. W odstępie kilku lat remontowaliśmy mieszkanie jednego dziecka, potem drugiego, teraz nadszedł czas na nasz domek. Ultrapłaskie brodziki łazienkowe są coraz bardziej popularne, a nas to cieszy, ponieważ design ma także wielkie znaczenie. Łazienka jest tak piękna, że nie chce się z niej wychodzić ;-)

    04/09/2018

Napisz komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Przepisz kod
AWAWAI Sp. z o.o.
ul. Kwadratowa 8 / 15
Józefosław
05-509 Piaseczno
FIRMA DOSTAWA ZWROTY REGULAMIN KONTAKT
© AWAWAI - Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster ITB Vega, Polityka prywatności, Pliki cookies