Jaki brodzik prysznicowy - akrylowy czy mineralny?

Tradycyjne brodziki z akrylu czy może nowocześniejsze z odlewu mineralnego? Pomagamy w podjęciu decyzji. Oto krótkie zestawienie brodzików akrylowych i mineralnych.

Najbardziej popularne na naszym rynku są brodziki akrylowe. Ten stosunkowo lekki i bezpieczny materiał posiada gładką powierzchnię, która pozwala na łatwe czyszczenie i polerowanie, dzięki czemu zachowuje ładny wygląd przez wiele lat. Brodziki akrylowe produkuje się zazwyczaj z akrylu sanitarnego. Materiał ten ma właściwości antypoślizgowe, gwarantując bezpieczeństwo w czasie korzystania. Akryl jest to tworzywo barwione w masie, przez co wszelkie rysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania dają się łatwo usunąć przez polerowanie. Gwarantuje to dobry wygląd przez wiele lat.

Natomiast brodziki wykonane z odlewów mineralnych to przede wszystkim znakomite właściwości użytkowe oraz walory estetyczne. Brodziki z konglomeratu wyglądają nowocześnie, dzięki czemu wpisują się w aktualne style i trendy wzornicze. Polecane są przez wielu architektów i projektantów.

Wyjątkowo gładka, nieporowata powierzchnia ułatwia utrzymanie tego rodzaju brodzików w czystości i eliminuje rozwój bakterii. A to jest szczególnie istotne w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Niewątpliwą zaletą brodzików z odlewów mineralnych jest odporność na substancje chemiczne i plamiące. Wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia przy użyciu delikatnych środków myjących.
Brodziki z konglomeratu są odporne na ścieranie oraz gwałtowne zmiany temperatury, dzięki czemu zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.

Duża powierzchnia brodzików oraz płytkie dno zapewniają komfort użytkowania. Brodziki mineralne są z reguły niskie, łatwo więc je zamontować na posadzce lub ewentualnie wpuścić w podłogę, co jest rozwiązaniem bardzo popularnym - nie tylko wygląda nowocześnie, ale także jest wygodniejsze, ponieważ tworzy przestrzeń bez jakichkolwiek ograniczeń i barier.

Komentarzy: 5

 • Avatar
  Marcel

  Ja tam wolę brodziki akrylowe, bo są najtańsze, więc nie będzie żal wymienić, a jak mi się brodzik porysował to sobie go wypolerowałem.

  03/07/2018
 • Avatar
  Krzysztof

  Panie Marcel, brodzik akrylowy nie dorasta do pięt brodzikowi z konglomeratu. Mówiąc wprost - brodzik mineralny po prostu powala urokiem. Niech pan poczyta więcej o tych brodzikach, to najwyższa klasa, a są tańsze niż z litego kamienia i mają wiele atutów, niż tylko ten związany z estetyką. I chyba nie wszyscy punktują ten fakt, że brodzik z odlewu mineralnego jest odporny na ścieranie, dzięki czemu zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas. Ja mam od lat i jestem zadowolony. Teraz szukam kolejnego do mieszkania córki.

  05/07/2018
 • Avatar
  Krysia Zabielska

  Brodzik mineralny to naprawde wytrzymała inwestycja, praktycznie brodzik na lata, dlatego wybierz coś co ci się naprawde spodoba. Taki brodzik wytrzymuje bardzo wiele, wytrzyma nawet jak coś spadnie na niego, to nie bedzie raczej odprysku. Wiem bo u rodziny taki mają i od lat nic z nim złego sie nie stało. Teraz czas na moje zakupy :)

  09/07/2018
 • Avatar
  Krzysztof

  Z zawodu jestem księgowym więc dodam pół żartem pół serio - taki brodzik mineralny to dosłownie inwestycja, bo użytkujemy go przez długi czas, w którym to brodzik wykonany z innego tworzywa trzeba by było dawno wymienić. A urok brodzików mineralnych to poezja dla oczu, choć pracuję z liczbami doceniam urok rzeczy użytkowych, którymi się otaczam :-)

  13/07/2018
 • Avatar
  Majka

  Słuszna uwaga - brodzik akrylowy ma tylko jedną zaletę, jest tani i nie żal go wywalić zamieniając na niezużyty...

  21/08/2018

Napisz komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Przepisz kod
AWAWAI Sp. z o.o.
ul. Kwadratowa 8 / 15
Józefosław
05-509 Piaseczno
FIRMA DOSTAWA ZWROTY REGULAMIN KONTAKT
© AWAWAI - Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster ITB Vega, Polityka prywatności, Pliki cookies